Tom Mason
Profesor historie na univerzitě v Cambridgi, který bohužel přišel o svoji manželku při invazi mimozemšťanů, ale to není vše. Navíc mu zajali jeho prostředního syna Bena, kterému bylo pouze 13 let a v úvodních dílech ho usilovně hledá.

Má 3 syny (Hala, Bena, a Metta), kteří pro něj znamenají všechno.

Je přátelský a milý, takže se není čemu divit, když ho Porter zvolil za zástupce velitele, a navíc je hlavním mluvčím mezi spory armády a civilistů. Ovšem nenechte se zmást, když se mu do ruky dostane AK-47, tak se zněj stane elitní voják, který se jen tak něčeho nezalekne. Navíc Toma stvárnil skvělý Noah Wyle.
Noah Wyle
Noah Strausser Speer Wyle (4. června  1971,  Hollywood, Kalifornie,  USA) je americký filmový a divadelní herec. Známým se stal poté, co ztvárnil postavu Dr. Johna Cartera v úspěšném americkémdramatickém seriálu Pohotovost. V poslední době se objevil v sérii dobrodružných filmů, kde si zahrál postavu Flynna Carsena a samozhřejmě našeho Toma Masona ve Falling Skies.

V roce 1989 vystudoval střední školu The Thacher School v Ojai v Kalifornii. Zúčastnil se programů divadelního herectví na Northwestern University a dokonce byl při studiu oceněn za vlastní divadelní hru. Po studiích si našel malý byt na Hollywood Boulevard a vzdělával se u učitele herectví Larryho Mosse.

Ve filmu se poprvé objevil ve snímku Lust in the Dust. Následovalo několik minisérií, například Falešná srdce (1991) nebo Čas rozhodnutí (1993). Po několika místních hrách po Los Angeles byl obsazován do stále více filmů, následovaly filmy Pár správných chlapů, Swing Kids nebo Otisky prstů, kde si zahrál po boku Julianne Moore. Následovaly už známější filmy, Flynn Carsen: Honba za kopím osudu, druhý díl Flynn Carsen: Návrat do dolů krále Šalamouna a třetí díl s názvem Flynn Carsen: Kletba Jidášova kalichu. Objevil se i ve filmu Piráti ze Sillicon Vallye (1999), který byl nominován na cenu Emmy. Ve filmu Bílý oleandr se objevil po boku Renée Zellweger.

Velký zlom v jeho kariéře přišel, když dostal roli v novém dramatickém seriálu z lékařského prostředí Pohotovost. V roce 1994 byl obsazen do hlavní role mladého studenta medicíny Johna

Jeho prarodiče, Edith a Frank Wyleovi, byli malíři a založili Folk Art Museum.