O seriálu
Falling Skies je seriál, který běží na stanici TNT od roku 2011 (přesně od 19.6.2011). V tomto roce přišla na televizní obrazovky 1. serie (měla 10 dílů), kterou mohu vřele doporučit. Producent tohoto seriálu je asi všemi známý Steven Spielberg.
V seriálu se jako hlavní postava objevuje Noah Wyle (Tom Mason), který hraje učitele dějin - tedy amerických válečných dějin, takže se vyzná v taktice. Dále uvidíte Moon Bloodgood (Anne Glass) jako dětskou lékařku, která se nakonec stane normálním lékařem v Druhé Mess, Willa Pattona (Daniel Weaver) jako kapitána a vůdce Druhé Mess, Colina Cunninghama (John Pope) jako šéfa gangu, který dobře vaří nebo Drew Roye (Hal Mason) jako syna Toma Masona.

Celkový děj se točí kolem skupiny lidí, která přežila invazi mimozemšťanů. Celá tahle skupina byla rozdělena na tři oddíly, které byli různě pojmenované. Děj se ale točí kolem jedné a to Druhé Messechusettské (Druhá Mess). Jde o skupinu kolem 300 lidí (asi 100 vojáků a 200 civilistů). Tato skupina se snaží přežít a organizovat útoky na mimozemšťany. Právě tito "emzáci" se dělí na Skitteri (v některých překladech Plíživci - což je blbost) a na Roboty.
Tento seriál je taky zvlástní tím, že lidé zde nemají moc šanci, naopak je Skitteři a Roboti docela válcují. Sice Druhá Mess nějaké to menší vítěztví získá, ale to je tak všechno.
V seriálu vlastně nikdo neví odkud se Skitteři vzali a co vlastně na zemi chtějí, ale věřme, že se to vše dozvíme v dalších dílech.

O seriálu
Jinak seriál byl nízkorozpočtoví a tak zde nečekejte nějaké Piráty z Karibiku, kde je vše dělané v počítači. Toto je opravdu seriál, který je hlavně o hereckých výkonech. Důkazem je to, že zde nebyla ani vyobrazena invaze, ta byla ztvárněna až v traileru, ale v seriálu se neobjevila.
Dokonce neměli ani na to, aby si najali policejní auto, tak přibili dvě blikačky na prkno a běhali s tím po scéně. Samozhřejmě se zde objevují nějaké ty animace, ale to se týká jen Skitterů a Robotů, jinak je to skoro vše opravdu točené.

Falling Skies si můžete dokonce přečíst a to ve formě komiksu. Komiks se vydává jen v americe, ale i v ČR se objevili překlady, a tento komiks (s překladem) se vám zde pokusíme ukázat.

Takže Falling Skies si rozhodně pusťte, protože je to jeden z nejlepších seriálů, což dokazuje i fakt, že se na seriál koukalo v průměru 6,4 milionu lidí. Proto si stanice TNT již po čtvrtém díle objednala 2. serii.