Tom Mason
Velitel, kterého by asi ne každý chtěl, ale má zkušenosti a výsledky. Velí Druhé Mess a moc se mu nelíbí, že má pod sebou Toma, jako zástupce velitele, ale nakonec si na sebe zviknou. I on při invazi ztratil rodinu, ale nedává moc najevo, že je z toho zničen, protože to všechno drží v sobě.

Má také svůj názor na civilisty v Druhé Mess, který je na něm znát hlavně v prvních dílech, nakonec to nějak překousne.

Kapitána Daniela Weavera hraje Will Patton, který je opravdu skvělý herec.
Noah Wyle
William Rankin "Will" Patton (narodil se 14.6.1954 Charleston, Jižní Carolina) je amrtický herec.

Will se narodil v Charlestonu, Jižní Karolína , je nejstarší ze tří dětí. Jeho otcem je Bill Patton, dramatik a instruktor herectví/režisérství, který byl luteránský ministr a sloužil jako kaplan na Duke University . Patton vyrůstal na farmě, kde jeho rodiče provozovali dětský domov o svéhlavé dospívající děti. Navštěvoval v Severní Karolíně školu umění a herecké studio .

Will vyhrál dvě ceny Obie za nejlepšího herce pro jeho výkony. Byl nominován na cenu Saturn za nejlepší vedlejší roli za ztvárnění Všeobecné Betléma Postman. Patton za předpokladu, že hlas pro audio verzi útok na rozum tím, Al Gore , stejně jako role Alan Wilson v televizní show 24 . Patton hraje postavu Sam Conroy ve filmu Violet americké. A nezapomeňme, že hrál ve Falling SKies.