Epizoda
Tom a Hal jsou na misi, kde bojují o Back Bay, když je napadnou Roboti a Skitteři (v některých překladech Plíživci). Hal s Tomem utečou a potkají se s kap. Weaverem. Od něho se dozvědí, že je volá Porter zpět. Když dorazí do bunkru, Toma si okamžitě zavolá Porter a všem na schůzi oznámí že opustím Boston.

Epizoda
Doktor Michael Harris (Steven Weber) se přidává k druhé Mass‘ s teorií, co může zachránit děti, které byly uneseny mimozemšťany. Ale plán může ztroskotat, když se Tom začne ptát na otázky, které ho zajímají již od začátku. Druhá Mass‘ nakonec skončí v přímém boji proti mimozemšťanům, když se pokoušejí zachránit Bena.

Epizoda
Tom a jeho tým se vydávají sehnat další motorky pro druhou Massechusetskou. Spoléhají přitom na Popa, že je zavede na dobré místo. Tak se opravdu stane, ovšem problém je v tom, že jsou tam zároveň skitteři a děti se zařízeními na zádech. Mezitím zpátky na základně se nemůžou dohodnout dr. Harris a Anna na tom, jaká metoda je nejlepší pro získávání informací od mimozemšťanů.

Epizoda
Hal přichází s novým riskantním plánem, jak zachránit děti z rukou mimozemšťanů. Tento plán má však problém, bude potřeba někoho jako návnadu. Mezitím náhlá tragédie způsobí, že Anna udělá obrovský objev, který by mohl pomoci Halovu plánu.


Epizoda
Poručík Terry Clayton (Henry Czerny) ze sedmé Massechusetské přichází s tím, že se blíží útok na druhou Mass. Jeho plán je, že odvede děti do úkrytu, zatímco dospělí budou bojovat. Tento plán se ovšem nelíbí spoustě rodičů, včetně Toma.


Epizoda
Hal vezme do svých rukou boj proti neočekávanému nebezpečí, které hrozí dětem. Anna má plné ruce práce, když jí přijde do laboratoře Sarah ve chvíli, kdy se celá základna evakuuje.


Epizoda
Druhá Mass se chystá k útoku na jednu z mimozemských základen. Weaverovo chování se však stává stále podivnější, a tak se Tom obává, že již není schopen velení. Tom s Halem potkají zvláštní ženu, která je zahalena tajemstvím a má velmi podezřelý způsob přežívání po invazi.

Epizoda
Jak se druhá Mass připravuje na hlavní útok, skupina se stále více rozděluje, což je neslučitelné s tím, aby se podařil útok. Tom má problémy s přijmutím toho, co Anna zjistila.Epizoda
Weaver vede několik skupin bojovníků proti mimozemšťanům. Tom zůstává vzadu a pomáhá ochránit civilisty a evakuovat je. Kvůli velkému narušení bezpečnosti jsou ohroženi jak vojáci, tak civilisti. Tom má možnost zjistit, co vlastně mimozemšťané chtějí dělat se zajatými dětmi, lidstvem a vlastně celou planetou.